15min |
Kaip rašo 15min, ne per seniausiai viena pigių skrydžių bendrovė atidarė naują skrydį Vilnius – Kijevas. Gal tai viena iš priežasčių, kodėl paskutiniu metu Vilniaus pasų poskyryje driekiasi tokios ilgos eilės. Vizos, norint skristi į Ukrainą, nereikia, tačiau be rimto asmens dokumento į šalį nepateksi. Kadangi Ukraina nėra Europos Sąjungos narė, pasą pasidaryti reikia. Na o paskui – jau galima aplankyti vieno didžiausių Europos miestų Kijevo grožybes. Ką verta pamatyti Kijeve?
Pagrindinė K. gatvė
Jeigu patekote į šį miestą, tikrai pastebėsite, kad viena gatvė pačiame senamiestyje yra žemėlapyje pažymėta išskirtine geltona spalva, tai gatvė K. Ji savaitgaliais yra uždaroma ir tampa savotišku Gedimino prospektu. Kuo ypatinga ši aveniu? Jos ilgis siekia galbūt apie kilometrą, o iš šonų stūkso didingiausios architektūros pastatai. Būtent čia atsiskleidžia sovietinio mūro galybė. Viename gale jūs rasite Aleksandro aikštę,paštą ir daug kitų nuostabių skulptūrų, tame tarpe ir praėjusio futbolo čempionato proga pastatytą futbolo kamuolio skulptūrą.
Kaip jau anksčiau buvo minėta 15min, Ukraina būtent dėl futbolo čempionato tikriausiai labai pasikėlė savo vardą tarp kitų valstybių. Mat daug kas buvo restauruota, įrengta daug miesto papuošimų. Būtinai savaitgalio naktį pereikite šia K. gatve, prisėskite kur nors išgerti alaus ar suvalgyti sušių. Kadangi Ukrainoje kainos tikrai gana žemos, net ir šioje legendinėje vietoje jūs valgydami už aukščiausias kainas sumokėsite ne tiek ir daug. Už alų – septynis litus, už didelę sušių porciją – apie penkiolika, dvylika litų. Be to, naktį gatvė yra nuostabiai apšviesta. Geriau nekeliaukite be poros – tokioje niujorkiškoje šviesų galybėje ir pastatų didybėje susikuria savotiškas platybių įspūdis, tikrai norisi, kad kas nors paslaugiai jus vestųsi už rankos.
Lavros ir miniatiūros
Jeigu jums patinka sakralinės grožybės – kaip tik Kijeve tokių čia prisižiūrėsite per akis. 15min yra minėję, jog galima aplankyti ypatingą teritoriją – Lavras. Pirmoje teritorijoje įėjimas nemokamas, rasite daug baltų nuostabių pastatų, cerkvių ir stačiatikių atliekamų mistiškų apeigų. Eidami toliau, į aukštutinę Lavrą, susimokėsite apie penkis litus ir galėsite apžiūrėti pačias didingiausias auksines cerkves. Moterims reikės užsirišti skaras ir nedėvėti atvirų drabužių, sijonai turės siekti žemiau kelių. Pamatyti šias įspūdingas vietas tikrai verta. Vienas iš teritorijoje esančių muziejų – tai mikrominiatiūrų muziejus. Ten per padidinamuosius stiklus galėsite pamatyti plauko dydžio mažiausią pasaulyje knygą, ant adatos smeigtuko išgraviruotą šachmatų lentą su visomis figūromis, Ševčenkos portretus ir daug kitų dalykų.
Černobylio muziejus
Jeigu paranoiškai bijote radiacijos, į Černobilio muziejų galbūt nedegsite noru patekti. Kaip yra minėta 15min, Černobylio katastrofa 1986 metais paskleidė radioaktyvius debesis po visą Europą. Muziejuje eksponuojami daiktai gali turėti šiek tiek radiacijos, tačiau ne per daugiausiai. Į muziejų geriau eikite tada, jeigu skaitote rusiškai.
Nors eksponatai atrodo įdomūs, deja, daug kur trūksta net ir rusiškų paaiškinimų, kas yra eksponuojama, o jeigu yra parašyta – tai anglų kalba nerasite beveik nieko. Audio gidų kasoje yra vos keli, tad juos paprastai pasičiumpa kiti lankytojai. Nepaisant to, aplankyti šią vietą tiesiog būtina.
Dnepro platybės
Dnepras lankytojams prieš akis nusidriekia tokiomis platybėmis, jok skrisdami lėktuvu virš Kijevo, prieš nusileidžiant, akimirką galbūt pagalvosite, jog esate virš jūros. IŠ tiesų įspūdingai plati upė čia kelia nusistebėjimą ne vienam turistui. Ją galima pereiti pėsčiųjų tiltu, pervažiuoti metro ar automobiliu. Kitame krante – paplūdimiai, kur šiltame vandenyje maudosi vietiniai gyventojai. Išsimaudykite ir jūs. Tačiau vandens iš krano negerkite.